Nejlevnější nové byty a rodinné domy v Praze, v Brně a jejich okolí
Otevírací doba
pondělí - pátek, 700 - 1600
257 289 311

Bezpečná hypotéka - nastartuje trh s nemovitostmi?

Společnost BEMETT, a.s., jeden z předních českých rezidenčních developerů domů a bytů, dnes oznámila novou možnost financování pro své klienty s názvem Bezpečná hypotéka – hypotéka s pojištěním neschopnosti splácet.

Společnost tak reaguje na jeden z hlavních aktuálních důvodů stagnace trhu s nemovitostmi, a tím i hypotečního trhu - obavu klientů ze zadlužení a neschopnosti splácet v závislosti na ztrátě zaměstnání. Společnost BEMETT tak chce svou Bezpečnou hypotékou nabídnout svým klientům větší jistotu v době ekonomické krize.

V posledním roce poklesl počet hypotečních úvěrů o více než 20 % oproti předcházejícímu období, v únoru si ale vzalo hypotéku o pětinu více lidí než v lednu, což může být prvním signálem k pozitivnímu obratu. „Rezidenční trh ožije, až se lidé přestanou bát budoucnosti,“ řekl ředitel Hyposervisu Milan Roček. Obava ze zadlužení a neschopnosti splácet hypotéky je většinou silnější než touha po novém bydlení. To vše vede k tomu, že nákup nového bytu lidé odkládají na příznivější dobu.

Společnost BEMETT na tuto situaci reagovala zajištěním pojištění pro své klienty. „BEMETT bude hradit za klienty toto komerční pojištění na dobu 1, 3, nebo 5 let v závislosti na prvním fixačním období, které si klient v úvěrové smlouvě s bankou dojedná. Díky uzavřené smlouvě klient vs. pojišťovna (banka) je klient chráněn až na 6 měsíců. Pojišťovna za klienta přebírá plnění v případě, že je propuštěn zaměstnavatelem např. z důvodu nadbytečnosti, zrušení pracovního místa, zániku společnosti atd.,“ řekl místopředseda představenstva společnosti David Tisoň.

Podle expertů společností Deloitte a Hyposervis dojde v roce 2009 ještě k určitému poklesu poptávky jak po rezidenčních nemovitostech, tak i po úvěrech k jejich financování. V důsledku přirozeného poklesu poptávky, která byla zkreslena očekávanou změnou DPH v roce 2007 a také dopady finanční krize, se tak objem prodaných bytů vrátí zhruba na úroveň roku 2006. „Zájem o některé předražené projekty v uplynulých měsících poklesl, zde může ještě k mírnému snížení cen dojít. Kvalitní novostavby však dále klesat nebudou, což neplatí naopak o cenově nadhodnocených bytech v panelové zástavbě,“ dodává k výsledkům publikované studie David Tisoň.

„Pevně věříme, že se k této iniciativě Bezpečné hypotéky přidají i další developeři a že tímto krokem opět nastartujeme nejenom trh s nemovitostmi, ale povzbudíme také domácí ekonomiku. Investice do nového bytu představuje rozšíření národního bohatství a peníze takto investované téměř stoprocentně povzbudí domácí ekonomiku bez vazby na okolní trhy,“ řekl David Tisoň.

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:
Kateřina Wheeler, Euro RSCG Public Relations, Expo 58, Letenské sady 1500, 170 00 Praha 7
T +420 220 397 691, F +420 220 397 601 M +420 724 639 112
E: katerina.wheeler@eurorscg.cz

O společnosti

Společnost BEMETT, a.s., působí na českém realitním trhu již devátým rokem. Za dobu své existence úspěšně dokončila a předala svým zákazníkům přes 1000 bytů a rodinných domů, a to ve všech regionech ČR. Snahou společnosti je nabízet cenově dostupné bydlení v Praze, Brně a jejich příměstských lokalitách s dobrou dopravní dostupností. Více informací naleznete na www.vasebyty.cz a www.bydlenibrno.cz.

Soubory ke stažení: 2009-04-14-bezpecna-hypoteka.pdf (dokument PDF, 166 kB)
  2009-04-14-bezpecna-hypoteka.doc (dokument DOC, 79 kB)
  2009-04-14-bezpecna-hypoteka.jpg (obrázek JPG 590x441, 79 kB)

BEMETT staví všechny své byty nebo řadové rodinné domy, tak aby byl jejich budoucí provoz co nejúspornější. Bytové projekty opatřené průkazem energetické náročnosti budovy třídy C jsou pro nás standardem. Nicméně některé nově realizované projekty mají již energetický štítek B - energeticky úsporná stavba. U řadových rodinných domů jsou standardem energetické štítky B, nebo dokonce A - mimořádně úsporná stavba.

Hledáte nejlevnější nízkoenergetický řadový rodinný dům se solárním ohřevem TUV, nebo tepelným čerpadlem? Nabízíme vám ho již od 3,4 mil. Kč a to včetně pozemku a DPH. Domy již v základním provedení splňují náročná kritéria pro nízkoenergetickou stavbu a obsahují nadstandardní zateplovací systém celé stavby. Co se týče energetické náročnosti řadí se tyto rodinné domy do kategorie A - mimořádně úsporné stavby, nebo kategorie B - energeticky úsporná stavba.