Nejlevnější nové byty a rodinné domy v Praze, v Brně a jejich okolí


257 289 311

Nejlevnější nové byty v Praze meziročně podražily o 11 %, poptávka přesto roste

logo-bemett.jpg

Nové byty v nejlevnější kategorii Praze a okolí meziročně podražily o 11% a jejich průměrná cena se pohybuje okolo 39,5 tisíc Kč včetně DPH za m2. Uvedl to marketingový manažer developerské společnosti BEMETT Jan Koubík s tím, že poptávka i přes vyšší ceny převyšuje poptávku. „Nejžádanější jsou byty 3+kk, těch bychom momentálně prodali několikanásobně více,“ uvedl Jan Koubík.

BEMETT letos zahájí výstavbu dalších 200 nových bytů, 65% z nich bude 2+kk

2015-02-09-bemett-letos-zahaji-vystavbu-dalsich-200-novych-bytu.jpg

Projekty nového startovacího bydlení se letos rozrostou o 200 nových bytů. Developerská společnost BEMETT a.s. je postaví hned ve třech lokalitách, Praha – Kolovraty, Chýně u Prahy a Brno - Slatina.

„Díky klesajícím úrokovým sazbám letos dosáhne na hypotéku více zájemců, zájem o levné nové byty proto dále poroste,“ uvedl marketingový manažer developerské společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík. V kategorii startovacího bydlení, které je typické pro mladé páry nebo i singles, letos dominuje velikost bytu 2 +kk. Byty o této dispozici letos tvoří 65 % nové výstavby. Následuje velikost 3+kk s 25 % a 1+kk s 10 %, což vyplývá z aktuální struktury poptávky.

V Praze jsou nejprodávanější nové byty 2+kk, v Brně jen 1+kk. Jejich ceny letos neporostou

bemett.jpg

Zatímco v Praze byly v roce 2014 nejžádanější a nejprodávanější byty 2+kk, v Brně jen 1+kk. Vyplývá to z analýzy developerské společnosti BEMETT a.s., která staví startovací byty v obou největších městech České republiky.

„Důvodem je větší ochota Pražanů si brát hypotéku, v segmentu levného bydlení jí v roce 2014 financovali v průměru 95 % ceny bytu, zatímco Brňané jen 83 %,“ uvedl marketingový manažer developerské společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík. Dalším důvodem rozdílu mezi oběma městy je podle něj vyšší využívání pražských bytů k vlastnímu bydlení, zatímco v Brně roste zájem kupovat byty jako investici, a k tomu se lépe hodí právě menší bytové jednotky.

Pražský developer BEMETT opět tlačí cenu svých nových projektů dolů - nově v Chýni nabízí byty za průměrnou cenu 29.500 Kč/m² vč. DPH

Přestože ceny bytů v poslední době zase rostou, developerská společnost BEMETT a.s. začíná s prodejem absolutně nejlevnějšího bytového projektu v Praze a okolí. Projekt „startovacích“ bytů Chýně na Praze - západ začíná na pouhých 24 tis. Kč včetně DPH, což odpovídá cenové úrovni roku 2006.

„Levné startovací bydlení si své zákazníky nachází rychleji, oproti bytům ve vyšší cenové hladině. Proto se nadále snažíme zůstat leaderem nejlevnějšího nového bydlení v Praze i Brně, a to při zachování vysoké kvality nabízených novostaveb,“ uvedl marketingový manažer developerské společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík.

Zájem o plynové vytápění u novostaveb klesá, mimo jiné i v důsledku ukrajinské krize

Pokud si mohou zákazníci vybrat při koupi domu nebo bytu způsob vytápění, letos jednoznačně preferují elektřinu před plynem. BEMETT a ostatní pražští developeři už proto u některých bytových projektů ani nezřizují plynovou přípojku, o kompletní vytápění a ohřev vody v nových bytech se stará elektřina.

Důvodem je dlouhodobě příznivá cena elektřiny, nižší pořizovací i provozní náklady elektrokotle a v poslední době také obavy z možného zdražení plynu, způsobeného současnou vleklou krizí na Ukrajině. „Zatímco ve výrobě elektřiny je Česká republika soběstačná, případný nárůst ceny ruského plynu dodávaného přes Ukrajinu nedokáže nijak ovlivnit. V minulosti se navíc již několikrát stalo, že dodávky této komodity vázly a zákazníci si to dobře pamatují,“ uvedl manažer developerské společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík.

DPH za pozemky prodražila nové byty méně, než se čekalo

Rok 2014 bude přát levným startovacím bytům v ceně okolo 35 tis. Kč za m²

DPH ve výši 15 %, která se od 1. ledna 2014 nově platí i za pozemky, zatím nevede k tak razantnímu zdražení bydlení, jak se očekávalo. „Ceny nových bytů jsme zvýšili od 1.ledna 2014 v průměru jen o necelé jedno procento. A například u nízkoenergetických řadových rodinných domů v Drahelčicích ponecháváme cenu stejnou, bez jakéhokoliv navýšení,“ uvedl manažer developerské společnosti BEMETT Jan Koubík. Cenově nejstabilnější podle něj bude v roce 2014 právě segment nejlevnějších, tzv. startovacích bytů, tedy v cenové kategorii okolo 35 tis.Kč za m².

Tepelná čerpadla pronikla i do segmentu levných řadových domů

Energeticky úsporné technologie dnes pronikají do stále levnějších kategorií domů. Novinkou je uplatnění tepelných čerpadel v levných řadových domech v Jinočanech a Drahelčicích u Prahy.

„Tepelné čerpadlo typu voda-vzduch se v řadových domech zaplatí nejpozději do sedmi let,“ řekl marketingový manažer společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík s tím, že průměrná rodina ušetří díky čerpadlu a zateplení přibližně 45 % všech provozních nákladů ve srovnání s běžnou stavbou stejné dispozice.

Někteří developeři klamou zákazníky neúplnou cenou inzerovaných bytů

Někteří developeři dlouhodobě používají klamavé obchodní praktiky a lákají zájemce o nové byty na nereálné ceny, které se v reálu vyšplhají o desetitíce až statisíce korun. Je tím postižen celý segment realitního trhu bez ohledu na to, zda se jedná o levné nebo naopak luxusní bydlení.

„Nejčastější klamavou praktikou je inzerování ceny bytu bez DPH, která následně zvýší cenu o 21 %. Následuje uvádění ceny bez garážového stání, které výslednou cenu zvedne nejméně o 150 tisíc Kč,“ uvedl marketingový manažer společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík. Dalším trikem je inzerování nízké ceny za nejméně atraktivní byt, který je v celém bytovém komplexu jeden jediný.

Energeticky úsporné domy se solárním ohřevem zlevnily pod 3,5 milionu Kč

Ceny nových nízkoenergetických domů třídy B v pražském regionu klesly pod hranici 3,5 milionu Kč. Developerská společnost BEMETT totiž v rámci své kampaně na podporu obnovitelných zdrojů zlevnila své dokončené domy v Drahelčicích poblíž metra Zličín o 110 000 Kč, tedy na cenu 3,41 milionu Kč včetně DPH. Tato částka už zahrnuje nejen pozemek a dokončenou stavbu na klíč, ale i solární ohřev teplé užitkové vody, který výrazně snižuje náklady spojené s provozem domu.

„Provoz tohoto domu vychází levněji, než náklady na energii v mnoha srovnatelně velkých panelových bytech,“ uvedl marketingový manažer společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík.

BEMETT letos prodal o 6 % bytů více, jejich průměrná cena klesla o 8,5 %

Prodej nových bytů v nejlevnější cenové kategorii letos vzrostl o 6 %. Uvedla to developerská společnost BEMETT, která se specializuje na levné, tzv. startovací bydlení, a letos už prodala více než 150 nových bytů.

Průměrná kupní cena bytů v roce 2012 poklesla o 8,5 %, a to v důsledku změny poptávky ve prospěch menších bytových jednotek, a také v důsledku plošného zlevňování novostaveb na pražském trhu. „Toto zlevňování proběhlo na podzim letošního roku a bylo zapříčiněno částečným zlevňováním cen stavebních prací i konkurenčním bojem mezi developery,“ uvedl marketingový manažer společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík.

BEMETT a.s. dokončil fúzi pěti svých společností do podílového fondu

Developerská společnost BEMETT a.s. založila uzavřený investiční fond, do kterého k 30.11.2012 převedla pět svých společností. Cílem je zjednodušení vlastnické struktury a zvýšení bezpečnosti investic. „Investiční fond je akciovou společností pod kontrolou České národní banky, což je v současnosti nejprůhlednější a nejbezpečnější právnická forma,“ uvedl generální ředitel BEMETT a.s. Mgr. Petr Vaclavík s tím, že na této fúzi pracovali právníci BEMETTu už od začátku roku 2012.

Nově vzniklá společnost BEMETT nemovitostní uzavřený investiční fond, a.s. slučuje těchto pět zanikajících investičních společností:

BEMETT plošně zlevnil všechny dokončené byty, aby zůstal nejlevnější

K největšímu zlevnění nových bytů ve své historii přistoupila developerská společnost BEMETT.a.s. Velikost aktuální slevy se pohybuje od 5 % po 15 % o které BEMETT plošně snížil ceny. Reaguje tak na nové levné projekty svých konkurentů, společností Ekospol a Central Group.

„Naše byty se celkem dobře prodávaly i za stávající ceny, my ale dlouhodobě deklarujeme, že naše byty jsou nejlevnější v celém pražské regionu, a proto snižujeme ceny v obou našich projektech, tedy v Jinočanech i v Jesenici, uvedl marketingový manažer společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík.

Velké nové byty s plochou nad 80 m² jsou letos prodejné jen se slevou

Zatímco malých nových bytů je momentálně na trhu nedostatek, velké byty nad 80 m² jsou letos prodejné jen obtížně. „O velké bytové jednotky teď jednoduše není zájem, téměř nikdo je kvůli současné nejisté ekonomické situaci nekupuje."

"Naopak malé a levné byty 2+kk jsou nyní v pražských i brněnských projektech velmi rychle vyprodané, protože na jejich hypoteční splátky pořád dosáhnou i rodiny s průměrným příjmem,“ uvedl marketingový manažer developerské společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík.

Sleva 10 % na dokončené byty v Jesenici je prodloužena až do 31. července

Mimořádná sleva 10 % na dokončené byty v Jesenici „V Roháči“ je prodloužena až do 31. července letošního roku. Cena těchto nejlevnějších nových bytů v pražském regionu se tak nyní pohybuje od 31.950 do 34.920 Kč/m2 vč. DPH.

„V červnu jsme díky akční ceně v Jesenici doprodali 32% zkolaudovaných bytů, v celém projektu nám jich momentálně zbývá posledních 19,“ uvedl marketingový manažer společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík a dodal, že v jesenickém projektu “V Roháči“ již bylo od roku 2010 prodáno přes 163 bytů za běžné ceny. „K dočasnému cenovému zvýhodnění jsme teď přistoupili jen u dokončených bytů, u kterých si už zákazníci nemohou vybrat vlastní materiály v interiéru. U nově stavěných bytů aktuálně žádné finanční slevy neposkytujeme,“ dodal Jan Koubík. Lokalita v Jesenici u Prahy podle něj patří k těm cenově stabilním, kde nelze očekávat výraznější zlevňování ani v budoucnosti.

Jesenice v červnu nabídne nejlevnější byty v celém pražském regionu

Nejlevnější byty v pražském regionu dočasně nabídne projekt “V Roháči“ v Jesenici. Po celý měsíc červen 2012 zde bude developer BEMETT, a.s. doprodávat již dokončené byty s mimořádnou slevou 10 %. Cena těchto bytů se bude díky plošnému zlevnění pohybovat od 31.950 do 34.920 Kč/m² vč. DPH.

„Tato mimořádná nabídka se týká přibližně 30 zkolaudovaných bytů,“ dodal marketingový manažer společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík a uvedl, že v jesenickém projektu “V Roháči“ již bylo od roku 2010 prodáno přes 163 bytů.

1 2 3 4

Naše společnost hledá nové pozemky vhodné pro výstavbu bytů a rodinných domů v Praze, Brně a přilehlém okolí. Kompletní infrastruktura, dobrá občanská vybavenost a dopravní dostupnost výhodou. Majitelům nabízíme jak přímé odkoupení jejich pozemku, tak výměnu pozemku za byt, či rodinný dům z naší nabídky. Uvítáme nabídku prodeje větších pozemkových celků.

Nabízíme vlastní bydlení za nejnižší ceny - vlastní byt levnější než pronájem. Nehledejte pronájem bytu, ale kupte si byt vlastní. Budete bydlet ve svém a prostředky, které by jste platili někomu za nájem budete splácet vlastní bydlení. BEMETT nabízí nejlevnější nové byty s měsíční splátkou hypotéčního úvěru již od 3.380 Kč měsíčně. Stačí vám pouze 50.000 Kč a zbytek financování můžete využít hypoteční úvěr.