Nejlevnější nové byty a rodinné domy v Praze, v Brně a jejich okolí
Otevírací doba
pondělí - pátek, 700 - 1600
257 289 311

Nejčastěji žádané úpravy bytů před koupí

zdroj: Novinky.cz
http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/392518-nejcasteji-zadane-upravy-bytu-pred-koupi.html


Při koupi bytu v novostavbě se mnoho klientů pídí po možnostech dodatečných úprav, které by odrazily jejich konkrétní potřeby. Developeři jim v některých případech vycházejí vstříc. Spousta lidí však o této možnosti neví. Pojďme si proto ukázat, jaké byty se prodávají nejčastěji a jaké adaptace jsou nejžádanější.

Dnes se na českém trhu nejvíce prodávají byty v kategorii 2+kk (do 55 m2), které slouží jako startovací byty pro jednotlivce i mladé rodiny, tak i jako byty na investice a též tzv. „na stáří“.

„Díky růstu ekonomiky, nízkým úrokovým sazbám a díky tomu, že se rodiny stále častěji stěhují do větších bytů, roste v posledních letech i počet prodaných bytů s dispozicí 4+kk, respektive obecně bytů do 120 m2,“ říká David Jirušek ze společnosti Finep.

„Standardní provedení našich bytů je řešeno v drtivé většině výrobky od tuzemských značek a dodavatelů. Klient má vždy možnost v rámci standardu (bez toho, aby to mělo jakýkoliv vliv na cenu bytu) vybírat ze tří dekorů obkladů, dlažeb, podlah, obložkových zárubní, dveří atd. Každý byt / dům je vybaven tak, že se klient po dodání vlastní kuchyňské linky, kterou naše společnost nedodává, může defacto ihned nastěhovat a v bytě bydlet. Z jeho strany tak stačí nastěhovat si nábytek a osadit osvětlení bytu dle jeho vlastního vkusu,“ upřesňuje Jan Koubík, manažer developerské společnosti Bemett.

Patrně nejčastěji upravovanou místností jsou koupelny. Zde noví majitelé požadují změny související s elektroinstalacemi (hlavně se zásuvkami) a také chtějí posunout či změnit zařizovací předměty.

Žádané jsou rovněž změny obkladů a dlažby, nahrazení vany sprchou a obecně výměna koupelnové sanity (umyvadla, toaletní mísy atd.).

Kvalita za doplatek

Pokud si zákazník vybere dražší vybavení, než je ve standardu, rozdíl pochopitelně doplatí, ale obvykle se jedná jen o několik tisíc korun, které tvoří jen nepatrný zlomek ceny celého bytu.

Také v ostatních částech bytu představují právě zásuvky, spínače, eventuálně rozvaděče nejčastěji pozměňované prvky. Novým majitelům obvykle nevyhovuje jejich umístění nebo počet. Žádané je přidání pojistek na sušičku, případně doplnění žaluzií o elektromotorek a veškeré práce a úpravy s tím spojené.

O něco nákladnější je pak změna příček v bytě, zde se klientské změny většinou pohybují v řádu desítek tisíc. Další často požadovanou úpravou je výměna, posun, změna povrchu nebo čím dál častěji i vyšší bezpečnostní třída vstupních dveří.

Bez pozornosti rovněž nezůstávají interiérové dveře a zárubně. I ty si klienti někdy nechávají vyměnit. Podle zkušeností Jana Koubíka z Bemettu ale většina zájemců o nový byt zůstane jen u levnější změny obkladů, dlažby a případně i podlahové krytiny.

Vždy je pak podle Davida Jiruška úspornější žádat úpravy ještě před začátkem stavby bytového domu, kdy lze některé z nich provést rovnou, bez tzv. vícenákladů, které by jinak hradil klient. I v případě, že se požadované změny bez vícenákladů neobejdou, je opět výhodnější hlásit a požadovat jejich provedení předem, kdy jejich cena bude citelně nižší, než při koupi již hotového domu a bytu.http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/392518-nejcasteji-zadane-upravy-bytu-pred-koupi.html

Na realitním trhu působíme již 15 let. Patříme mezi přední české developery specializující se na výstavbu NEJLEVNĚJŠÍCH NOVÝCH BYTŮ a NÍZKOENERGETICKÝCH ŘADOVÝCH RODINNÝCH DOMŮ. Za dobu naší existence jsme zkolaudovali a novým klientům předali více než 2200 bytových jednotek, horských apartmánů, rodinných domů a pozemků. Díky našim dlouholetým zkušenostem v oblasti startovacího bydlení jsme Vám schopni nabídnout vždy cenově nejdostupnější bydlení v Praze, Brně a jejich příměstských lokalitách - s dobrou dopravní dostupností, nejen pro mladou generaci.

BEMETT staví všechny své byty nebo řadové rodinné domy, tak aby byl jejich budoucí provoz co nejúspornější. Bytové projekty opatřené průkazem energetické náročnosti budovy třídy C jsou pro nás standardem. Nicméně některé nově realizované projekty mají již energetický štítek B - energeticky úsporná stavba. U řadových rodinných domů jsou standardem energetické štítky B, nebo dokonce A - mimořádně úsporná stavba.