Nejlevnější nové byty a rodinné domy v Praze, v Brně a jejich okolí
Otevírací doba
pondělí - pátek, 700 - 1600
257 289 311

Horský apartmán jako výhodná a především spolehlivá investice s ročním výnosem až 8 %

Developerská společnost BEMETT, a.s. právě dokončuje objekt horských apartmánů v Deštném v Orlických horách. Projekt bude zkolaudován a připraven pro nadcházející zimní sezónu ještě letos v prosinci.

Investice do nemovitostí v atraktivních horských lokalitách může být pro investora velmi zajímavou investiční příležitostí nabízející zhodnocení vynaložených finančních prostředků kolem 8 % ročně. S tím je spojená poměrně brzká návratnost investice.

Kolaudace 26 nových bytových jednotek situovaných přímo v centru obce Deštné v Orlických horách proběhne ještě letos začátkem prosince. Objekt se nachází v blízkosti sjezdovek, v jeho těsném sousedství naleznete místní dominantu, zrekonstruovaný barokní kostel sv. Marie Magdaleny. K dispozici jsou zde byty o velikostech od 33 m2 do 89 m2.

„S akční slevou ve výši 10-15 %, kterou začínáme poskytovat na doprodej posledních apartmánů, je možné dosáhnout velice atraktivního výnosu a návratnosti investice. Vezměme v úvahu byt 1 + kk o velikosti 33,2 m2, k němuž dále náleží komora o 4,4 m2 a parkovací stání. Cena bytu po 10% slevě včetně DPH činí 1,405.086,- Kč. Při následném pronájmu tohoto apartmánu se předpokládaný roční výnos z vynaložené investice může pohybovat někde okolo 8,2 % při její návratnosti v horizontu 12 let“, vysvětluje Jan Koubík.

Trend investování do tzv. druhého bydlení, který se v Čechách začal objevovat v minulých několika letech, je stále aktuální. Velmi populární v tomto smyslu jsou především horská střediska v Krkonoších, Jizerských horách, ale také v Jeseníkách, Orlických a Krušných horách, a v neposlední řadě v Beskydech. Průměrné ceny již existujících bytů se pohybují mezi 30.000,- a 80.000,- Kč/m2. Horské apartmány zakoupené jako investice mají podle zkušeností společností, které se jejími pronájmy zabývají, v sezóně průměrnou obsazenost kolem 90 – 100 %, mimo sezónu se toto číslo pohybuje v rozmezí 40 – 50 %. Za těchto okolností přinášejí svým majitelům zisk ve výši minimálně desetitisíců korun ročně, většinou se výnos pohybuje v částkách mezi 100 000 a 200 000 korun. Návratnost investice na sebe tak nenechá dlouho čekat.

Obec Deštné v Orlických horách se rozkládá v údolí na úpatí místní nejvyšší hory Velké Deštné. Deštné si zachovalo ráz poklidného rekreačního střediska vhodného především pro rodinnou dovolenou. Naproti tomu však skýtá celou řadu možností k odpočinku. Milovníci lyžování si přijdou na své v oblíbeném místním ski areálu s 5 kilometry sjezdových tratí různých délek a obtížností a možností nočního lyžování. K dispozici je sedačková lanovka, Snowpark, dětská sjezdovka a lyžařská škola. Velké množství upravených běžeckých tratí spojuje Deštné s ostatními areály. V blízkosti se nacházejí další lyžařská střediska, jakými jsou například Říčky v Orlických horách nebo polský Zieleneč. Také milovníci pěší turistiky či horských kol zde mohou využít velké množství turistických tras i cyklostezek. Dopravní dostupnost obce Deštné je velmi dobrá, cesta autem z Prahy trvá přibližně 2 hodiny, z Pardubic a Hradce Králové 1 hodinu, z Olomouce 2 hodiny a z Brna 2,5 hodiny.

(Pro názornost nabízím tabulku, ve které jsou přehledně uvedeny předpoklady a výnosy z pronájmu apartmánů)

Ve výše uvedené kalkulaci výnosu se vychází z průměrných ceny pronájmů v tomto lyžařském středisku a jeho bezprostředním okolí, a to v perspektivním období zimních a letních měsíců. Výše režie zahrnuje náklady spojené s provozem rekreačního bytu jako je vytápění, služby, údržba, inzerce, daně apod.

Kontakt pro média:
Pavlína Urbanová
Euro RSCG Public Relations
T: 220 397 621, M: 724 639 003
E: pavlina.urbanova@eurorscg.cz

O společnosti

Společnost BEMETT, a.s. působí na českém realitním trhu již devátým rokem. Za dobu své existence společnost úspěšně zkolaudovala a předala novým klientům přes 1000 bytových jednotek a rodinných domů. Dlouholeté zkušenosti developerovi umožňují pružně reagovat a přizpůsobovat se potřebám a přáním našich zákazníků. Jejich snahou je nabízet cenově dostupné bydlení v Brně, Praze a jejich příměstských lokalitách s dobrou dopravní dostupností, ale také v atraktivních horských oblastech. Více informací na www.vasebyty.cz a www.bydlenibrno.cz

Soubory ke stažení: 2009-10-26-investice.pdf (dokument PDF, 112 kB)
  2009-10-26-investice.doc (dokument DOC, 151 kB)

Na realitním trhu působíme již 15 let. Patříme mezi přední české developery specializující se na výstavbu NEJLEVNĚJŠÍCH NOVÝCH BYTŮ a NÍZKOENERGETICKÝCH ŘADOVÝCH RODINNÝCH DOMŮ. Za dobu naší existence jsme zkolaudovali a novým klientům předali více než 2200 bytových jednotek, horských apartmánů, rodinných domů a pozemků. Díky našim dlouholetým zkušenostem v oblasti startovacího bydlení jsme Vám schopni nabídnout vždy cenově nejdostupnější bydlení v Praze, Brně a jejich příměstských lokalitách - s dobrou dopravní dostupností, nejen pro mladou generaci.

Hledáte nejlevnější nízkoenergetický řadový rodinný dům se solárním ohřevem TUV, nebo tepelným čerpadlem? Nabízíme vám ho již od 3,4 mil. Kč a to včetně pozemku a DPH. Domy již v základním provedení splňují náročná kritéria pro nízkoenergetickou stavbu a obsahují nadstandardní zateplovací systém celé stavby. Co se týče energetické náročnosti řadí se tyto rodinné domy do kategorie A - mimořádně úsporné stavby, nebo kategorie B - energeticky úsporná stavba.