Nejlevnější nové byty a řadové rodinné domy v Praze, v Brně a jejich okolí
Otevírací doba
pondělí - pátek, 700 - 1600
257 289 311

Tepelná čerpadla pronikla i do segmentu levných řadových domů

Energeticky úsporné technologie dnes pronikají do stále levnějších kategorií domů. Novinkou je uplatnění tepelných čerpadel v levných řadových domech v Jinočanech a Drahelčicích u Prahy.

„Tepelné čerpadlo typu voda-vzduch se v řadových domech zaplatí nejpozději do sedmi let,“ řekl marketingový manažer společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík s tím, že průměrná rodina ušetří díky čerpadlu a zateplení přibližně 45 % všech provozních nákladů ve srovnání s běžnou stavbou stejné dispozice.

Energeticky úsporné domy s tepelným čerpadlem jsou v prodeji už od 3,5 mil. Kč včetně pozemku a DPH. Developer BEMETT si přesto nechává v nabídce i levnější domy využívající pro ohřev teplé užitkové vody solární panely, nebo dům v základní variantě bez těchto úsporných prvků. “Připlatit si cca 100 tisíc Kč za tepelné čerpadlo je podle našich zkušeností ochotná zhruba polovina zájemců o nový dům. Druhá polovina volí dům se solárními panely. Ještě žádný zákazník si od nás nekoupil dům v základním provedení bez ekologických prvků. To je známkou toho, že pro české domácnosti hrají budoucí náklady na provoz domu důležitou roli, “ uvedl Jan Koubík.

A jaké je podle něj nejčastější výhrada vůči tepelným čerpadlům? „Hodně zájemců se obává, že čerpadla zabírají hodně místa a jsou hlučná,“ dodává Jan Koubík s tím, že obě obavy jsou zbytečné. Mechanismus čerpadla typu voda-vzduch je umístěn na střeše domu a je téměř bezhlučný.Více informací o developerské společnosti BEMETT a.s. naleznete na
www.vasebyty.cz a www.bydlenibrno.cz

Kontakt pro média:
Jan Koubík, marketing manager
BEMETT, a.s.
tel.: 257 289 310
mobil: 731 156 559
email: koubik@vasebyty.cz

Soubory ke stažení:
2013-08-05-tepelna_cerpadla_pronikla_i_do_segmentu_levnych_radovych_domu.pdf
2013-08-05-tepelna_cerpadla_pronikla_i_do_segmentu_levnych_radovych_domu.doc

U společnosti BEMETT naleznete širokou nabídku vhodných lokalit pro vaše nové bydlení. Nejlevnější nové byty 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk v Praze a okolí stavíme v lokalitách Praha 10 - Kolovraty, v Jinočanech u Prahy (na dohled od hranice Praha 5), Jesenice u Prahy (jen 3 km od městské části Praha 4), Rudná u Prahy a Chýně u Prahy. Nízkoenergetické řadové rodinné domy 4+kk a 5+kk využívající solární kolektor, nebo tepelné čerpadlo zase v lokalitách Drahelčice u Prahy a Jinočany u Prahy.

Naše společnost hledá nové pozemky vhodné pro výstavbu bytů a rodinných domů v Praze, Brně a přilehlém okolí. Kompletní infrastruktura, dobrá občanská vybavenost a dopravní dostupnost výhodou. Majitelům nabízíme jak přímé odkoupení jejich pozemku, tak výměnu pozemku za byt, či rodinný dům z naší nabídky. Uvítáme nabídku prodeje větších pozemkových celků.