Nejlevnější nové byty a rodinné domy v Praze, v Brně a jejich okolí
Otevírací doba
pondělí - pátek, 700 - 1600
257 289 311

Velké nové byty s plochou nad 80 m² jsou letos prodejné jen se slevou

Zatímco malých nových bytů je momentálně na trhu nedostatek, velké byty nad 80 m² jsou letos prodejné jen obtížně. „O velké bytové jednotky teď jednoduše není zájem, téměř nikdo je kvůli současné nejisté ekonomické situaci nekupuje."

"Naopak malé a levné byty 2+kk jsou nyní v pražských i brněnských projektech velmi rychle vyprodané, protože na jejich hypoteční splátky pořád dosáhnou i rodiny s průměrným příjmem,“ uvedl marketingový manažer developerské společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík.

Velké byty se v developerských projektech dlouhodobě prodávaly obtížněji, letos ale po nich musí developeři podpořit poptávku i za pomocí výrazných slev ve výši 5 % až 10 %. Nový byt o rozměru 95 m² v Jinočanech na Praze-západ tak díky slevě přijde na 3,040 mil. Kč včetně DPH, sklepa, balkónu a parkovacího stání.

I přes jednoznačný přesun zájmu k menším bytům nadále developeři s velkými byty počítají, aby nevyklidili tržní prostor konkurenci. „Percentuální poměr velkých bytů ovšem stále snižujeme, v současnosti pod 10 % celkové podlahové plochy nových bytových projektů,“ konstatoval Jan Koubík.

Podíl nově dokončených bytů v pražském regionu podle rozlohy:

rok dokončení název projektu byty do 50 m² byty 50 m² až 80 m² byty nad 80 m²
2008 Praha 9 - Vinoř 28 % 49 % 23 %
2010 Jesenice u Prahy 41 % 48 % 11 %
2012 Jinočany u Prahy 30 % 61 % 9 %
 
Zdroj: BEMETT a.s., www.vasebyty.czKontakt pro média:
Jan Koubík, marketing manager
BEMETT, a.s.
tel.: 257 289 310
mobil: 731 156 559
email: koubik@vasebyty.cz

O společnosti:
Developerská společnost BEMETT a.s. se zaměřuje na výstavbu levných „startovacích“ bytů a domů již od roku 2000. Za tu dobu postavila více než 1200 bytových jednotek v pražském a brněnském regionu a také na horách. V současnosti nabízí nové byty v šesti lokalitách.

Více informací na stránkách:
www.vasebyty.cz a www.bydlenibrno.cz

Soubory ke stažení:
2012-09-18-velke-nove-byty-s-plochou-nad-80m2-jsou-letos-prodejne-jen-se-slevou.pdf
2012-09-18-velke-nove-byty-s-plochou-nad-80m2-jsou-letos-prodejne-jen-se-slevou.doc

Naše společnost hledá nové pozemky vhodné pro výstavbu bytů a rodinných domů v Praze, Brně a přilehlém okolí. Kompletní infrastruktura, dobrá občanská vybavenost a dopravní dostupnost výhodou. Majitelům nabízíme jak přímé odkoupení jejich pozemku, tak výměnu pozemku za byt, či rodinný dům z naší nabídky. Uvítáme nabídku prodeje větších pozemkových celků.

BEMETT staví všechny své byty nebo řadové rodinné domy, tak aby byl jejich budoucí provoz co nejúspornější. Bytové projekty opatřené průkazem energetické náročnosti budovy třídy C jsou pro nás standardem. Nicméně některé nově realizované projekty mají již energetický štítek B - energeticky úsporná stavba. U řadových rodinných domů jsou standardem energetické štítky B, nebo dokonce A - mimořádně úsporná stavba.